Inspiration Mono 1.0 - Lotusconcept
ENGLISH

Inspiration Mono 1.0

İNANILMAZ KONSER SALONU DİNAMİKLERİ

mono_1.0_lgInspiration MONO 1.0 güçlendiriciler 8 ohm’da kanal başı 400W, 4 ohm’da 800W gücü zahmetsizce üretiyorlar. Bu güç, her tür hoparlörle konser seviyesinde dinamikler yakalamaya fazlasıyla yeter. Buna karşın ölçüleri standart bir güçlendirici boyutlarında ve her biri sadece 25kg ağırlıkta. Centaur monoblock’ların tanesinin 47kg, Hercules II monoblock’ların ise 100kg olduğu düşünülürse Inspiration’ın bu kadar orta boy bir şaseden böylesine bir güç üretmesi gerçekten ilgi çekici.

MÜKEMMEL DENGELİ BİR SİNYAL

Constellation Audio’nun Balanced Bridged tasarımlarının ideal performanslarına ulaşabilmesi için en başta mükemmel dengeli bir sinyal ile beslenmesi gerekiyor. Bunun için de Inspiration MONO 1.0’ın giriş katında tüm diğer CA ürünlerinde olduğu gibi Line Stage Gain Module (LSGM) devresi kullanılıyor. Bu modülde, sinyal kaynağı ne olursa olsun, gelen sinyalin her iki yarısının da mükemmel dengede oluşması için servo devreler yer alıyor.

8 OHM’DA KANAL BAŞI 400 WATT

Inspiration Monoblock sadece 8 ohm’da 400 watt güç üretmiyor, 4 ohm’da aynı gücü ikiye katlayabiliyor! Ve bunu yaparken, toplam harmonik distorsiyon ve gürültü toplamı (THD+N) diğer pekçok amfinin ölçümündeki gibi %0.5 ya da %1 değil, sadece %0.2! Hoparlörünüzün türü ya da onu ne kadar yüksek güçle sürmek istediğinizin pek önemi yok, Inspiration Monoblock onu kolaylıkla sürecektir.

mono_1.0-2_lgÖZGÜN BALANCED BRIDGED TASARIM

Tüm CA amfilerde firmaya özgü Balanced Bridged dengeli tasarım kullanılıyor. Diğer tüm transistörlü amfilerde yarı N-tipi ve yarı P-tipi transistörler kullanılır ve ses sinyalinin pozitif ile negatif yarıları arasında hiçbir zaman mükemmel denge yakalanamaz. CA amfilerde ise sadece N-tipte çıkış transistörleri kullanılıyor. Böylelikle ses sinyali ideal dengede tutuluyor ve en ufak mikrodinamik ve detay hiç bir değişime uğramadan aktarılabiliyor.

MAKSİMUM DİNAMİKLER İÇİN YÜKSEK AKIMLI BESLEME

Inspiration Monoblock’ta ön tarafa monte, özel sarım toroydal trafo ile birlikte toplam 240,000 microfarad depolu bir kapasitör bankı bulunuyor. Bu düzenleme ile hem ultra düzgün, tamamiyle stabil ve sürekli DC voltaj hem de en talepkar müzikal ataklar için aşırı yüksek peak güç elde edilebiliyor.

EN UÇ PERFORMANS İÇİN BESLEME EKRANLAMA

mono_1.0_lgHassas ses devrelerini, Monoblock’ların büyük trafolarının yaratacağı elektromanyetik enterferanstan korumak için trafo, cihazın ön tarafında kalın alüminyum plakalardan oluşturulmuş özel kasasına yerleştirilmiş.

LINE STAGE GAIN MODULE (LSGM)

Bugüne dek tasarlananların en iyisi olduğuna inanılan bu preamp devresi tüm CA ürünlerinde kullanılıyor. LSGM bir servo devre yardımıyla sinyalin pozitif ve negatif yarıları arasındaki dengeyi sürekli gözlüyor ki, gürültü, enterferans ve kaynak cihazdan gelebilecek hatalar sinyali dengeden çıkaramasın.

KOMPLE AYRIŞIK DEVRE YAPISI

Maksimum performans, en düşük gürültü seviyesi ve engelsiz dinamikler için tüm CA cihazlarında olduğu gibi Inspiration Monoblock’larda da tamamen ayrışık komponentler kullanılıyor (transistörler, dirençler, kapasitörler gibi). Sinyal yolunda bir tane bile IC (entegre devre) yok.

DÜŞÜK ÇIKIŞ EMPEDANSI İÇİN ARKAYA MONTE ÇIKIŞ KATI

Inspiration Monoblock’ların çıkış empedanslarını düşük tutabilmek ve böylelikle sönümleme (damping) faktörünü en yüksekte tutarak neredeyse zıpkın gibi anında durabilen bir woofer performansı yakalayabilmek için amfilerin beslemeleri ön tarafa ve çıkış katları arka tarafa, hemen hoparlör bağlantılarının arkasına yerleştirilmiş.

mono_1.0-2_lgFİLTRESİZ ÇIKIŞ KATI

Pekçok highend amfide stabiliteyi korumak için çıkış katında Zobel filtre devresi kullanılır, ancak bu filtre hem band genişliğini sınırlar hem kendi kolorasyonunu yaratır. CA amfilerinde kullanılan Balanced Bridged tasarımın iç stabilitesi bu çıkış filtresini gereksiz kılıyor.

 

 

constellation_awards