Inspiration PREAMP 1.0 - Lotusconcept
ENGLISH

Inspiration PREAMP 1.0

ÖNCEKİ İŞLERİN YANSIMASI

preamp_1.0_lgAltair II ve Virgo II preamp’lerde kullanılan teknolojinin Inspiration Preamp 1.0 içinde bu denli yoğun yer alması dikkat çekici. Çekirdeği oluşturan ses devreleri aynı. Besleme katı aynı üçlü trafo tasarımını koruyor. Çift mono tasarım da aynı şekilde yerli yerinde. CNC’de işlenmiş aluminyum saplamalardan oluşan şase de yine Reference ve Performance serilerinin kasalarıyla aynı yerde üretilmiş.

Inspiration PREAMP 1.0’ın sulandırılmış değil ama distile edilmiş bir tasarım olduğunu söyleyebiliriz. Sübjektif müzikalite ve objektif performansları ile onlarca övgü kazanmış daha önceki tasarımların özünü üzerinde barındırıyor.

Inspiration PREMAP 1.0’ın en önemli karakteristiği tabi ki sesi, Altair II ve Virgo II’nin yarattığı şana, her açıdan yakışan bir ses. Tüm müzik türleri, en ufak bir ayrıntı bile değiştirilmeden seslendiriliyor. Başka hiçbir konvansiyonel, balanced topoloji preamp, Inspiration PREAMP 1.0’ın bu zahmetsiz detay çıkarımı, hassaslık ve müzikalitesini yakalayamaz. Cihaz buharlaşır ve sizi müziğinizle başbaşa bırakır.

ÜÇ TRAFOLU BESLEME

Inspiration’ın besleme katının tasarımı Altair II ve Virgo II’den çok şey almış. Ses devrelerini beslemek için hem gürültüsü hem manyetik yayılım enerjisi düşük olan ve daha önceki tasarımlarda da mükemmel çalışan R-çekirdekli trafolar kullanılmış. Sağ ve sol kanallar için ayrı R-çekirdekli trafolar bulunuyor. Kontrol devreleri ise konvansiyonel EI trafolar ile beslenmiş ki, hassas ses devreleri kontrol devrelerinin gürültüsünden iyi izole edilsinler.

LİNE STAGE GAİN MODULEpreamp_1.0-2_lg

Inspiration’dan Reference seriye tüm Constellation Audio ürünlerinde firmaya özgü Line Stage Gain Module devresi kullanılıyor. Bu özgün topolojide ses sinyalinin pozitif ve negatif yarıları arasındaki önemli denge, servo devreler vasıtasıyla yakalanıyor. Sonuç gayet net, konvansiyonel tasarımlı balanced preamp devrelerinin renklendirmelerinden uzak, canlıya çok daha yakın bir ses.

TAMAMEN DENGELİ SES DEVRESİ

Daha pahalı preamplilerinde olduğu gibi Inspiration line stage’de de tamamen bütünleyici balanced devre kullanıyor. Bu tasarımda sinyal, iki özdeş, ayna görüntülü preamp devresi tarafından güçlendiriliyor, biri sinyalın pozitif diğeri negatif yarısını güçlendiriyor. Bu düzen ile bir taraftan enterferanslar engelleniyor diğer yandan sinyal düşüş hız oranı (slew rate) ikiye katlanıp 100-kilohertz gibi etkileyici bir frekans cevabı oluşuyor.

VİBRASYONU EN AZA İNDİRGEYEN ÇİFT DESTEKLİ ŞASE

Inspiration preamp’in şasesini oluşturan kalın, makinelenmiş aluminyum paneller, hassas ahşap işçiliğinde rastlanan kırlangıç yöntemine benzer şekilde çelik payandalar ve CNC’de işlenmiş eklemlerle birleştirilmiş. Sonuçta, bu fiyat seviyesindeki hiçbir preamplinin ulaşamayacağı denli sağlam ve vibrasyona kapalı bir şase elde edlmiş.

preamp_1.0_lgMEKANİK OLARAK İZOLE DEVRE KARTLARI

Inspiration preamp’in hassas ses devrelerinin mikrofoni ve diğer vibrasyon kaynaklı distorsiyonlardan etkilenmemesi için devre kartları, bükülebilir bir materyal ile ana şaseden izole edilmiş. Besleme katından gelen tüm bağlantılar ana preamp kartı ile besleme arasında havada yüzer haldeler ki, harici etkiler ve besleme katından kaynaklanabilecek vibrasyonları preamp devrelerine taşımasınlar.

EV SİNEMASI BAYPAS KONUMU

Ses kalitesinden ödün vermek istemeyen ancak iki kanal ve ev sinemasını aynı sistemden dinlemek isteyenler için Inspiration preamp üzerinde Ev Sineması Baypas Konumu bulunmakta. Girişlerinden herhangi biri ev sinema amfisinin sağ ve sol ön kanallarından beslenecek şekilde ayarlanabilir.

KOMPLE ÇİFT MONO YAPI

Inspiration preamp’in sağ ve sol ses kanallarının kendilerine ait izole beslemeleri bulunuyor, her bir kanal kendine ait düşük gürültülü R-çekirdekli trafoyla besleniyor. Preamp devreleri ve hatta giriş ve çıkış jakları, sol kanal komponentleri sol tarafta, sağ kanal komponentleri sağ tarafta kalacak şekilde ayarlanmış. Bu ayarlar neticesinde olağanüstü kanal ayrımı yanında mükemmel imgeleme ve sahne elde ediliyor.

constellation_awards