ENGLISH

Ultrasonic Temizlik

A parting shot here was the use of a good cleaning machine, like the Klaudio. Granted this can make changes that can be heard on almost any table, but the impact it had on the Obsidian and Viper made such a thing almost mandatory. A small change on a normal turntable became a transformation of epic proportions through the Continuum.

Alan Sircom’un HİFİ+ dergisinde yayınlanan Obsidian/Viper testinde değindiği gibi, bu denli transparan ve kendinden hiçbir şey katmayan bir pikap/kol kombinasyonu kullanıyorsanız KLAudio gibi ultrasonik bir plak yıkama makinesine sahip olmanız zaruri oluyor.

Robert Harley de ilk kullanımdan sonra KLAudio plak yıkamadan vazgeçememiş, hatta 2 dakika ile 5 dakika yıkama sürelerinin ses farkları yarattığından bahsetmişti. Denedik, gerçekten ne kadar uzun süre yıkama ve durulama yapılırsa o kadar gürültüsüz bir arka plan, sakin ve akıcı ses elde ediliyor. KLAudio’da yıkama ve kurutma süreleri birer dakikalık aralıklarla 1 ile 5 dakika arasında ayarlanabiliyor.

 

 

KLAudio’da 2 model plak yıkama makinesi mevcut, dahili su deposu üzerinde olan ve olmayan. Distile su haricinde herhangi bir temizleyici madde kullanılmıyor, plakların her iki yüzü de 100kHz sinyalle titreştirilen su ile temizleniyor. Yıkama arkasından kurutma da otomatik olarak devreye giriyor.

Sadece kullanılmış ve kirli plakları değil ambalajından yeni çıkmış olanları yıkamanın da ses üzerinde müthiş etkisi var. Yeni plakları çalmadan kısa süreli de olsa ultrasonik temizlikten geçirmenizi tavsiye ediyoruz.