ENGLISH

Magico A3 dinletide!

 

Sürekli, yeni ve pahalı teknolojiler geliştiren, egzotik materyaller kullanan firmanın ürünlerine, sadece şanslı bir azınlık ulaşabilir anlamı yüklenmişti.

Geliştirilen bu teknolojilerin çoğunun, yeni ve hesaplı A serisinde kullanımı ile artık, daha geniş bir dinleyici kitlesi Magico ürünlerine ulaşabilecek.

Komple köşebentli ve anotlanmış alüminyum kabin, berilyum tiz ünitesi, karbon Nano-Grafen koni, neodimyum bazlı motor sistemi ve firmanın ünlü eliptik crossover devresi ile A3, imkansızın başarıldığı ürün olmaya aday.

A3’ün basları gerek kapalı gerek bas refleks kabin severlere hitap edecek nitelikte dolgun, yaygın ve sıkı. Orta ve tiz sesler, kullanılan üstün kaliteli ünitelerden beklenecek performansta şekilleniyorlar.

İlk dinleyişte aşık olunacak bir ürün.

 

 Tiz Frekans Ünitesi

28mm konili yeni tiz ünite özel bir neodimyum motor sistemine sahip. Bu motor sistemi de yine özel geliştirilmiş ve son teknoloji sönümlendiriciler kullanılmış bir arka odanın içerisinde yer alıyor.

Orta Ses Frekans Ünitesi 

Yeni geliştirilen 152mm çaplı orta ses ünitesi ”Çok-Duvarlı Karbon Fiber” koniye sahip. Bu duvarın bir katmanı da en iyi sertlik/ağırlık oranına sahip ve mükemmel sönümleme sağlayan XG Nanografenden mamul. Neodimyum bazlı motor sisteminde büyük ilave mıknatıslar kullanılarak hem orta hem bas frekans sürücülerin saf titanyumdan oluşan 75mm ses bobinleri için dengeli manyetik alan elde edilmiş.

Bas Frekans Ünitesi

178mm çapa sahip çift bas sürücüde yeni, Gen8 Magico Nano-Tec koninin bir versiyonu yer alıyor. Böylelikle, sertlik, ağırlık ve sönümlemede ulaşılan mükemmel kombinasyon, en alt frekanslara da taşınıyor.

Neodimyum bazlı yeni motor sistemi (N48) ile alt frekans üreticiler, süper sağlam manyetik alana adeta sabitlenmişler.  Saf titanyumdan oluşan 75mm ses bobinleri de orta ses ünitesindeki teknoloji ile bağlantılı.

Crossover 

A3’ün dört sürücüsü de Magico’ya özel, Eliptik Simetri Crossover topolojisi ve Alman Mundorf firmasının en üst seviye komponentleri kullanılarak birleştiriliyor. 3 yollu bu devrede faz lineerliğini bozmadan frekans band genişliğini en yükseğe çıkarabilen ve ara modülasyon bozunumlarını en aza indirgeyen oktav başına 24dB Linkwitz-Riley filtre yer alıyor.

Kabin

A3’ün ağır, kapalı kabini tüm diğer Magico’larda olduğu gibi bir mühendislik harikası.  Tamamen uçak sanayide kullanılan 6061 T6 kalitede alüminyumdan oluşan kabin, materyal olarak Q serisi için geliştirilene benzer yapıda. Bu desteklenmiş, kompleks iç yapıya sahip yapının dışı, fırçalanmış ve anotlanmış zarif bir ”deri” ile kaplı.

A3’ün kabini en isabetli olarak, basitleştirilmiş Q Seri tasarım diye adlandırılabilir. Aynı materyaller, aynı ustalık, tasarım ve yapı detayında aynı titizlik.

 

Teknik Özellikler:

Sürücü komponentler

  • Tizler: 1″ MB7 Beryllium Dome (X1)
  • Ortalar: 6” Midrange Graphene Nano Tec (X1)
  • Bas sürücü: 7” Bass Graphene Nano Tec (X2)

Ölçümler:

  • Hassasiyet: 88dB
  • Empedans: 4 ohm
  • Frekans Cevabı : 22Hz – 50 kHz
  • Tavsiye edilen en düşük güç : 50 Watt

Boyutlar: 112cm x 27cm x 23cm YxDxG

Ağırlık: 50 Kg

Tavsiye edilen satış fiyatı: US $ 9,800.00