ENGLISH

McIntosh MA252

 

MA252

2 Kanal Entegre Güçlendirici

  • Hibrid tasarım : lambalı ön kazanç ve transistörlü güçlendirici katı
  • 8 Ohm’da 100 Watt
  • 4 Ohm’da 160 Watt

Vakum tüpün baştan çıkarıcı romantizmi ile transistörün çözünürlük ve otoritesini bir arada sunan bir ürün MA252…Dinleyiciyi müzik ile birleştirme kabiliyeti, bu vakum tüp ve transistörlü entegreyi her zaman için özel bir komponent yapıyor. MA252’yi çok, çok uzun bir süre ve mutlulukla dinleyebilirim.” – PartTimeAudiophile 

‘Müzikal ses’ arıyorsanız, bilin ki, MA252 canlandırılmış halidir. ” – Audio Esoterica


MA252, McIntosh’un ilk ‘hibrid’ tasarımlı entegre güçlendiricisi. Lambalı ve transistörlü tasarımların en iyi yönlerini üzerinde barındıran MA252 hem görsel hem işitsel açıdan büyüleyici.

Ön güçlendirici katı, şık koruma kafesleri içerisinde yer alan iki adet 12AX7a ve iki de 12AT7 lambaya sahip. Çıkış katı, 8 Ohm hoparlörler için 100 Watt, 4 Ohm hoparlörler için 160 Watt güç üretebilen, direk bağlaşık tasarımda bir transistörlü güçlendirici. Tamamen analog bu tasarım üzerinde 2 adet tek uçlu 1 adet dengeli giriş ve 1 adet MM tip pikap girişi bulunuyor. Bas ve tiz kontrolleri ile müziğinizi zevkinize göre şekillendirmek mümkün. Tam frekans kapsamlı bas hoparlör çıkışına bağlanacak bir aktif subwoofer ile alt frekansları daha da genişletme olanağı bulunuyor.