ENGLISH

EMM LABS

EMM LABS

Dijital-Analog Çeviricilerin Kralı. 

Sony/Philips’in SACD projesini gerçeğe dönüştüren Ed Meitner’in 1998 yılında kurduğu EMMLabs bugün, profesyonel dijital ses çevirici sistemlerin baş üreticilerinden. Her geçen gün, artan sayıda kayıt mühendisi ve  stüdyosunun  satın aldığı profesyonel EMMLabs ürünleri sektörde de facto standard haline gelmiş durumda.

Firmanın odyofil ürünleri de stüdyo ürünleri ile aynı teknolojiyi kullanıyor. Odyofiller için bunun önemli bir anlamı var; sevdikleri müzikleri, onları ilk kaydeden cihazlardan dinleyebilmek!

XDS1 Reference CD Player: tek şaseli CD çalarlar arasındaki en müzikal CD çalar. Analog devresinde  sadece tek bir kazanç katı var. Ayrışık devreye sahip (op-amp yok) ve saf A Klas çalışıyor.

EMMLabs XDS1

XDS1 

 

 

 

 

 

 

TSDX Reference CD Transport: Son jenerasyon, yukarı örnekleme yapan MDAT DSP’lerin kullanılıyor. Tek bir optik kablo ile DAC2X’e bağlanıp hem CD hem SACD’lerinizi çalıyor. Örnekleme frekansı 5.6mHz, SACD’nin standart örnekleme oranının iki katı.

EMMLabs TSDX cd transport

TSDX

 

 

 

 

 

 

 

 

“Bu çeviriciler öylesine transparan ve hassaslar ki, çalışma tarzımı değiştirdiler diyebilirim. Daha az mikrofonla da tatminkar neticeler alınabileceğini fark ettim. Bu çok kanallı kayıtların tümünde yediden fazla mikrofon kullanmadık ki, kayıtlar zaten altı kanal surround! Bu çeviriciler sadece DSD formatta iyi çalışmıyorlar, şunu gönül rahatlığıyla söyeleybilrim, PCM çeviriciler içerisinde de duyduğum en iyi sese sahipler…” Tom Jung DMP Records başkanı, kayıt mühendisi Consultant
Pro Audio söyleşisi

” Tüm yüksek çözünürlüklü projelerimde bir tek Meitner çeviricilere güvenir oldum. Meitner elektronikleri benim tecrübem içerisinde müzikal olarak her zaman en hassas ve en sağlıklı çalışanlar olmuştur ve teknoloji harikası cihazlardır.” Stephen Epstein Senior Executive Producer, Sony Classical 12 kez Grammy ödülü kazanmıştır
(YoYo Ma, Wynton Marsalis, Chick Corea,
Placido Domingo ve diğerleri)

 

DAC2X Stereo D/A Converter: XDS1’in ödül almış referans teknolojisini kullanıyor. Yukarı örnekleme yapan son jenerasyon MDAT™ DSP’lerle birlikte jitter temizleyici MFAST™ sistem, MCLK™ saat ve Ed Meitner’in el yapımı çift ayrışık 5.6Mhz D-A çeviricileri yer alıyor.

Tek bir cam optik kablo ile TSDX transporta bağlanabilen DAC2X’in üzerinde ayrıca, her biri 24/192 özellikte USB de dahil tüm PCM girişler bulunuyor. DAC2X, USB üzerinden DSD kabul eden ilk DAC’lardan biri.

EMMLabs DAC2x