ENGLISH

Shunyata DF-SS kablo kaldıracı

Shunyata_DFSS_kablo_kaldiraciDF-SS: DARK FIELD SUSPENSION SYSTEM

Shunyata DF-SS kablo kaldıracı;

Shunyata’nın önceki modelleri DFE ve DFE V2 sayesinde bir kablo kaldıracının sesi ne denli etkileyebileceğini duymuştuk. Bu etkinin, bir adım demek yetersiz kalacak, birkaç adım yukarıya çekilebileceğini duysak da inanmazdık. Caelin Gabriel yine yapmış yapacağını, DF-SS’leri mutlaka ama mutlaka denemeniz gerek. Son 10, belki de 20 yılın en etkili hifi ayar aksesuarı seçilirse hiç şaşırmam.

Detaylı ve teknik açıklamaları firmanın web sitesinde bulabilirsiniz. Ben burada duyduklarımı yazmak istiyorum. Yorumlara açık bu sayfa üzerinde kolayca kendi deneyimlerinizi de paylaşabilirsiniz.

DF-SS’ler gelir gelmez hoparlör kablolarının altında denedik ve daha ilk notada apışıp kaldık. Bu nasıl bir farktır, 6 tane bodur kablo kaldıracı nasıl bu kadar büyük bir fark yaratabilir, biz daha önce bas diye ne dinliyorduk vs tarzında sorular kafamızda dolaşmaya başladı.

Ufacık bir kablo kaldıracı basları nasıl bu denli temizler, dinamizmi nasıl bu kadar arttırabilir ve müzikaliteyi iyileştirebilir, gerçekten mana veremiyorsunuz. Ama, tıpkı aşağıda yorumlarını okuyacağınız arkadaşlarımızın yaptığı gibi, sadece hoparlör degil tüm kabloların altında denemeye başlıyorsunuz.

 

DFE ve DFE v2 modellerindeki patentli teknolojilerin kullanıldığı DF-SS kablo kaldıracında, performansı daha elit seviyeye taşıyan iki farklı yaratıcı tasarım yer alıyor. Bunlardan biri zemin ile her tür kablo arasında oluşabilen enerji transferini, etkili titreşim izolasyonu ile en aza indirgemek. Bu amaçla kullanılan polimer bant, enerji veya sinyal, her tür kabloyu destekleyebilecek ve titreşim enerjisini yok edebilecek şekilde üretilmiş.

İkinci yaratıcılık DF-SS’in bazasını dolduran enerji emici granül malzemeden oluşuyor. Bu özel karışım malzeme, kablo ile birleşip sinyalde kirlenmeye yol açabilecek zemin kaynaklı enerjiyi emiyor.

Tüm bu yaratıcı teknolojiler ile ses üzerinde yarattığı etkiyi duyan hemen herkesin, Shunyata DF-SS kablo kaldıraçlarını  pazardaki en iyi hi-fi ayar aksesuarı olarak adlandıracağından şüphemiz yok.