ENGLISH

Terra

Terra Audio Logo

Terra’nın ‘tüm hava koşullarına’ uygun hoparlörleri, teras, bahçe ve havuz kenarlarında olduğu kadar lüks motoryatlarda da geniş kullanım buluyor. Hava ve dış ortam koşulları ne kadar sert olursa olsun etkilenmeyen bu hoparlörlerin yüksek standartlarda üretimleri yanında sesleri de bir harika.

Manyetik Sıvıda Merkezleme Sistemi (MFCS™)

Tipik bir hoparlör sürücüsünde koni ile bobin arasında ‘örümcek’ diye adlandırılan bir yapı bulunur. Bu yapı doğal olarak sürücünün ses çıkışında, özellikle yüksek ses seviyelerinde, ikinci bir hoparlör konisi gibi davranarak, kirliliğe neden olmaktadır. MFCS teknolojisinde örümcek ve onun olumsuz katkıları bertaraf edilmektedir. Örümcek yerine özel formüle edilmiş bir manyetik sıvı kullanılmakta ve ses bobini ve koniden oluşan kurulum bu sıvı içerisinde  merkezlenebilmektedir.

Bu tasarımın birden fazla faydası bulunmaktadır:  

  • Daha kaliteli ve temiz bir ses
  • Daha iyi koni esnekliği ve kontrolü; ses bobini daha hassas ve daha mükemmel çalışır
  • Yüksek ses seviyelerinde koninin esnemesine mani olmaz
  • Manyetik sıvı, sıradan hoparlörlerdeki hava boşluğuna nazaran çok daha fazla soğutma sağlar, bu da, daha fazla güç ve güvenilirlik demektir.
  • Süspansiyon sıvısı zamanla bozulmaz
  • MFCS, sıradan naylon ya da bezden yapılan örümceklere nazaran her tür zor koşula dayanıklıdır
  • Anotlanmış seramik alüminyum diyafram (ACAD) kullanımına olanak verir

Anotlanmış seramik alüminyum diyafram (ACAD)

Terra’nın kurulum prensiplerinden biri, bir hoparlör için en iyi materyal seçiminin, hem hafifliği hem rijitliği nedeniyle, metal bir koni olacağıdır. Terra’ya özel anotlama metodu ile seramik bir sandöviç üretilmekte, böylelikle tek parça alüminyum koni (toz kapağına gerek yok) hem güçlendirilmekte hem çınlamaya karşı sönümlenmektedir. İşlem sonucu ortaya çıkan koni, hem her tür iç ve dış hava koşullarına dayanabilmekte hem de bas ve orta seslerde istisnai netlikte ve mükemmel detaylı ses yaratmaktadır.

AC Seri:

terra_ac

AC Seri ürünler her koşula dayanıklı UniCavity™ kutulara monte edili hoparlörlerden oluşuyor. İstediğiniz her yerde mükemmel ses kalitesi sunacak bu ürünler sürekli ağır hava koşullarına maruz kalacak şekilde tasarlanmışlardır. Dairesel dökümlü polipropilen kabinleri bir taraftan sürücüleri sağlam bir şekilde tutmakta diğer yandan sonik kirliliklerin de önüne geçmekte.

CA Seri: 

terra_ca

AC seri gibi yine tüm hava koşullarına dayanıklı malzemeden oluşan CA seri hoparlörler tavan ya da duvara hemen hemen sıfır seviyede monte edilebilme özelliğine sahipler. Hayal edebileceğiniz hemen her yerde; saunalarda (doğrudan sıcaklık kaynağının üzerine değil tabi), yüzme havuzlarında, okyanus aşırı sefer yapan yatlarda, gemilerde.