ENGLISH

YG Acoustics HAILEY

hailey_1

YG Acoustics HAILEY, firmanın amiral gemisi SONJA’ların canlıya yakın natürellikteki sesini, ultra highend pazarında daha geniş bir kesimin ulaşabileceği fiyat seviyelerinde sunuyor.

Hailey’de kullanılan teknolojiler Sonja’dakilerin adeta aynada yansıması. Aynı mükemmel endüstriyel tasarım ve en üst kalitede hassas üretim. Sonuç: muazzam mühendislik ve el ustalığının ortaya koyduğu bir sanat eseri ve hayrete düşüren bir ses performansı!  

Hailey, tamamen CNC’de işlenmiş bir konstrüksiyona ve özel toroydal hava çekirdekli endüktörlere sahip. Sonja için özel olarak imal edilen devrimsel nitelikteki sürücüler Hailey’de de hayat buluyor. Yeni ve aşırı hafifliği ile dikkat çeken 185mm çaplı orta ses ünitesi efsanevi bir kuvvet/ağırlık oranı ortaya koyuyor. Bu geliştirmeler ile bir tarafta YG Acoustics’e özgü mükemmel frekans ve faz cevabı korunurken diğer tarafta süper düşük distorsiyon oranları elde ediliyor.

Bas ve orta ses üniteleri YG Acoustics patentli BilletCore teknolojisi ile kendi fabrikasında üretilmiş: bu teknolojide hoparlör diyaframları havacılık sektöründe kullanılan kalitede masif alüminyum panellerden oyularak elde ediliyor. Bu özgün işlem neticesinde ezici derece üstün dinamikler, müzikal lezzet ve düşük distorsiyon elde ediliyor.

Tiz ünitesi, YG Acoustics’in yaratıcı ForgeCore sistemini barındırıyor: kendi CNC’lerinde özgün kesimlerle motor sistemine sofistike 3D geometriler işlenmiş. Bu sayede müthiş indirgenmiş bir distorsiyon seviyesi ve seste nefis bir rahatlık hissi yakalanmış.

YG Acoustics geçit devreleri firmanın kendi geliştirdiği bilgisayar programları ile şekillendiriliyor. DualCoherent, mümkün olan en iyi frekans cevabı ile rölatif fazı yakalamaya imkan veren bir teknoloji. Rakip hoparlörler genellikle frekans bazen de zaman faktörüne dayalı eniyi hale getirilirler. Her iki faktöre göre eniyilemek sadece YG Acoustics’e özgüdür.

hailey2Hailey’in zarif kabini ”aşırı mühendislik” uygulanarak elde edilmiş ve nefis bir görsellik sunuyor. Kabin, havacılık sektöründe kullanılan alüminyum karışımdan hassas makine işlemi ile elde edilmiş materyalden oluşuyor. Vibrasyonsuz, sıkıştırılmış montaj ile birlikte bu materyal, akustik açıdan arzu edilebilecek en iyi kabini ortaya koymuş. Kabin yapısı her bir modülün özel frekans alanına göre eniyileştirilmiş. Böylelikle en yüksek ses seviyelerinde bile vibrasyonsuz bir ortam sağlanabilmiş.

FocusedElimination anti-titreşim teknolojisi ile mekanik kayıplar tüm rakip ürünlerden çok daha aşağılara çekilmiş. Bu teknoloji sayesinde kapalı kutu tasarımın düşük türbülans özelliği ile kabinsiz konseptlere özgü düşük sürtünme özelliği ustaca bir araya getirilebilmiş.

YG Acoustics’in tüm hoparlörleri tamamen teknik ölçümlerle şekilleniyor. Ölçümlerin neticesi uzun dinleme seansları ile teyid ediliyor ancak hiçbir şekilde suni değişiklikler uygulanmıyor. Hoparlörler sadece ve sadece kayıt edilen sesi en mükemmel şekilde canlandırmak için tasarlanıyor, ne daha fazlası ne daha azı için.

Sonuç: transparanlık, 3 boyutlu sahneleme, dinamikler, band genişliği, iç detay ve YG Acoustics’e özgü  ”canlı performans natürelliği”ni sergileyen bir şampiyon, Hailey !

Teknik Özellikler

Deviation:
±1 dB in the audible band
±5° relative phase throughout entire overlap
Exceptional pair-matching
Usable output extends from 20 Hz to 40 kHz

Drivers:
BilletCore™ ultra-high-rigidity woofer and mid-woofer
ForgeCore™ ultra-low-distortion tweeter

Filters:
Hailey™ is fully-passive
Proprietary DualCoherent™ crossover at 65 Hz and 1.75 kHz
Designed using software developed in-house
ToroAir™ inductors eliminate cross-talk

Sensitivity:
87 dB / 2.83 V / 1 m 2π anechoic

Impedance: 
4Ω nominal, 3Ω minimum

Dimensions:
Hailey™ 1.1 – 43x20x44 cm (17x8x17”) HxWxD
Hailey™ 1.2 – 122x33x54 cm (48x13x21”) HxWxD

Weight:
Hailey™ 1.1 – 27 kg (60 lbs) per channel unpackaged
Hailey™ 1.2 – 77 kg (170 lbs) per channel unpackaged

 

haileyaward4

haileyaward2 haileyawqard1haileyaward3