ENGLISH

Magico M2 dinletide!

M2’nin kasası için de Magico M6’nın kasa yapım teknikleri kullanılıyor. Çoklu karbonfiber katmanlar birleştirilerek 95mm kalınlıkta, monokok bir gövde elde ediliyor.

F-35 savaş uçağının dış kabuğu ile aynı yapıya sahip bu konstrüksiyon, işlenmiş ya da çekilmiş alüminyum kullanımına kıyasla bir taraftan yapısal gücün ağırlığa oranını 60 gibi yüksek bir faktörde arttırırken diğer taraftan genel ağırlığı %50 oranında düşürüyor, aynı zamanda iç hacimden ödün vermeden dış ölçülerin %30 daha ufak olmasına olanak veriyor.

Kıvrımlı iç ve dış duvarlar hem içeride oluşabilecek durağan dalgaların, hem dışarıda oluşabilecek ses kırılmalarının önüne geçiyor.

Kabin içerisindeki üç akslı iskelet yapısı ve önden arkaya doğru yerleştirilmiş üç adet gergi çubuğu öylesine sağlam bir yapı ortaya koyuyor ki, hem istenmeyen titreşimler ve renklenmeler önleniyor hem de tüm hoparlör üniteleri çarpıcı bir çözünürlük ve dinamiklikte çalışabiliyor. M2’nin, tamamı Magico’ya ait 4 ünitesi son teknoloji Alman malı Mundorf marka komponentlerin kulanıldığı Eliptik Simetri Filtre topolojisi (24dB Linkwitz-Riley) ile akustik olarak birleştiriliyor.

Özel olarak üretilmiş polimer yapılı özel bir kasa ile orta ses ünitesi, hem kontrol ve berraklık için destek buluyor hem de bas ünitelerinin güçlü arka dalgalarından korunuyor. Orta ses üniteleri için özel kasa yöntemi, Magico’nun 3 yollu hoparlör tasarımlarına, değişik şekil, büyüklük ve materyaller ile uzunca bir süredir uygulanıyor.

M2 üzerinde de M3 ve M6’daki gibi elmas kaplı berilyum diyaframlı 28mm çapında tiz ünite bulunuyor. En iyi geometrik şekil kazandırılmış berilyum bir kubbe ve üzerine elmas uygulaması ile tamamen elmastan oluşacak bir kubbenin getireceği ekstra ağırlıktan kaçınılırken endüstride eşine rastlanmayan, mükemmele yakın bir ağırlık/sağlamlık oranı elde edilmiş. Yeni tiz ünite, ekstra uzun gezinimi ve neodimyum bazlı motor sistemi sayesinde M2’nin güç kaldırma ve hassasiyet özelliklerine uygun hale getirilirken M2’nin aşırı geniş dağıtım karakteristiği ve aşırı düşük distorsiyon ölçümleri de korunabilmiş.

Magico, tamamen yeni ve üstün teknoloji hoparlör konisi tasarımında Grafen kullanan Dünya’daki ilk üreticilerden. Grafen’in pekçok sıradışı özelliği var ve en kuvvetli çelikten bile 100 kat daha güçlü. Magico’nun M2 üzerinde kullandığı yeni, 123mm orta ses ve 178mm bas ünitelerinin konileri Çok Duvarlı Karbon XG Nanografen ile aşırı sert, yeni bir karbon örgü kullanılarak yapılmış ve önceki Magico’larda bulunanlardan %20 daha hafif ve %300 daha sert yapıdalar.

M2’nin 178mm çaplı iki bas ünitesi hem ideal oda entegrasyonu hem alt bas frekansların hızlı ve net oluşması için vertikal yerleştirilmiş. Ayrıca en üst teknoloji FEA simülasyonları kullanılarak müzik ile alakalı olabilecek distorsiyonlar en aza indirgenecek şekilde iyileştirilmişler.

M2’nin şaşırtıcı ses performansına bir katkı da MPOD ayaklardan geliyor. MPOD ayaklar CLD’nin (Constrained Layer Damping) bilimsel ve belgelenmiş prensiplerine dayalı üretilen ve Magico’ya göre bir cihazdan ve onun platformundan istenmeyen titreşimleri uzaklaştırmada en işe yarar eleman. Büyük bir ağırlık altında çalışan MPOD’lar, bir taraftan titreşimi en iyi şekilde yok ederken diğer yandan zemin ile mükemmel birleşimi sağlayarak hem gürültüyü engelliyor hem ses kalitesine katkıda bulunuyorlar. M2 ile birlikte sipariş edilebilen 3 Nokta MPOD Stand, çok şık bir kutu içerisinde, gergi çubuklarını da arada bir sıkıştırmaya yarayan profesyonel kalitede bir tork anahtarı ile birlikte, altı adet olarak geliyor.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Üniteler: 
1 x  28mm elmas kaplı berilyum koni tiz
1 x 123mm Grafen Nano-Tec orta ses ünitesi
2 X 178mm Graphene Nano-Tec Bass

Hassasiyet: 88dB

Empedans : 4 Ohm

Frekans cevabı : 26 Hz – 50 kHz

Tavsiye edilen güç : en az 50W rms

Boyutlar:
114.3cm Y x 44.45cm D x 20.32cm G
(MPod Standlar dahil)

Ağırlık: 75 kg