75nci Yıl Dönümü Elmas Seri Synergy

Diamond Anniversary Synergy, hassas mühendislik, geleneksel işçilik ve ses mükemmelliğinin en iyi şekilde ortaya konmuş halidir.

SME, 75. yılına 2021’de dünyanın en iyi pikap ve kol üreticisi olarak girmekten gurur duyar. Ses efsanesi Alastair Robertson-Aikman tarafından 1946’da kurulan, son derece saygın ve ikonik bir İngiliz markası olarak konumunu 75 yıl sonra da sunmaya devam ediyor.

 

Diamond Anniversary, 1946’daki kuruluşundan bu yana benzersiz bir üst düzey ses şirketi olma yolunda birçok büyük başarıya imza atmış ve atmakta olan SME’nin uzun tarihinde önemli bir kilometre taşıdır.

 

SME’nin şanlı geçmişini ve heyecan verici geleceğini kutlamak için geliştirdiği bu özel Diamond Anniversary pikap, ödüllü ve büyük beğeni toplayan Synergy modelinden esinlenmiştri. Diamond Serisi Synergy hassas makine işi olduğunu kesin hassasiyeti, keskin çizgileri ve yaratıcı kozmetik profili ile gösteriyor. El yapımı ince detay da SME’nin ünlü olduğu el işi ustalığının bir ifadesi. Bu ayırt edilen ses mühendisliği şaheserini siyah krom kontrast vurguluyor ve tamamlıyor.

Synergy Wins the WHAT HIFI? 2019 Temptation Award

“We love the way this SME transports us into recording sessions, delivering music with all the transparency, verve and sophistication it deserves.”

Click to Read the Full Review

Synergy, magnezyum kol, MC kartuş ve dahili pikap katına sahip, benzersiz, hassas mühendislik ürünü entegre bir pikaptır. Son derece beğenilen SME Series IV kol, Ortofon’un ‘özel serisi’ MC Windfeld Ti kartuş ve NAGRA tarafından özel olarak tasarlanmış bir pikap katı ile birleştirilmiş ve içindeki tüm kablolar Crystal Cable’ın mono kristal gümüş serisinden kullanılmıştır. Minimum kullanıcı kurulumu gerektiren fabrikada yapılandırılmış entegre bir pikap. Synergy’nin tasarımı kompakt, şık, modern ve bir SME olduğu anında anlaşılır. Hassas mühendislik ürünü bileşenleri, ayrıntılara gösterilen yüksek özeni ve SME’nin dünya çapında ün kazandığı işçiliği bir araya getiren Synergy, her şeyden önce olağanüstü bir plak dinleme deneyimi sunar.

 

  • Doğal, Açık ve Dinamik Ses
  • Yüksek Kütle ve Küçük Ayak İzi
  • Yakın Tolerans Hassas Rulman
  • İzole Süspansiyon
  • Hassas Magnezyum Tonearm
  • Kristal Kablo Ses Kablosu ve Dahili Kablolama
  • Nagra Dahili Fono Sahnesi, Tamamen Ayarlanabilir
  • Ortofon MC Windfeld Ti Kartuş
  • Minimum Kurulum ile Fabrika Yapılandırılmış

Elektronik kontrol ünitesi, motor kontrolü için eniyileştirilmiş yüksek performanslı bir mikroişlemci kullanır. Kapalı döngü hız kontrolü, orantısal artı integral (PI) algoritması kullanılarak gerçekleştirilir. Hız aralıkları 33.3, 45 ve 78 dd’dır ve seçilen hızın +/- %0.01’lik artışlara/azalmalara izin veren hassas hız ayarı bulunmaktadır.

 

Elektronik kontrol devresi ve güç kaynağı ünitesi, CNC ile işlenmiş harici bir tek parça kasaya yerleştirilmiştir. Bu yeni tasarım, tam izolasyon ve destek ile elektronik için mükemmel bir ortam sunar. Hız seçim kontrolleri, LED göstergeler ile ön panele monte edilmiştir.

Ünlü SME Seri IV’ü temel alan Synergy’nin kolu da aynı, benzersiz tek parça basınçlı döküm magnezyum boruyu kullanmaktadır. Akustik olarak ölü olması için içten sönümlüdür, 10 mm ABEC 3 bilyalı yatak yuvalarına sahip hassas bir boyunduruk muhafazasına monte edilmiştir. Bu benzersiz SME montajı, yüksek sertlik sağlar ve kol pikaba takılmadan önce rulmanların kritik olarak ayarlanmasına olanak tanır. Boyunduruk, 23 mm çapındaki ısıl işlem görmüş, taşlanmış ve honlanmış çelik sütuna, eğilmeye direnmek için geniş aralıklı bir çift 17 mm ABEC 7 bilyalı yatak yuvasına monte edilmiştir. Kartuş montaj kovanı, parazit rezonansını önlemek için hassas şekilde işlenmiştir ve emaye içermez. Dahili kablolama, uzman üst düzey ses kablosu üreticisi Crystal Cable tarafından sağlanmaktadır.

Synergy, hemen kullanım için takılmış ve fabrikada ayarlanmış Ortofon’un ‘özel serisi’ MC Windfeld Ti kartuş ile birlikte gelir. Genel sertlik ve kartuş ağırlığı için eniyileştirilmiş bir gövde çekirdeği oluşturmak için ince titanyum parçacıklarının birbirine kaynaklandığı şirketin SLM (Seçici Lazer Eritme) teknolojisini kullanan MC Windfeld Ti, altın kaplamalı 6NX oksijensiz bakır Aucurum bobinleri ile donatılmıştır. Firmanın ince ve hafif profili ve aşırı büyük dikey temas alanı ile ünlü Replicant 100 elması özel tasarım bir dirseğe tutturulmuş olarak paketi tamamlıyor. 7 ohm’luk düşük çıkış empedansı ve 0,2 mV’luk orta çıkış voltajı ile bu yüksek kalibreli kartuş Synergy’nin entegre pikap katı için mükemmel bir ortak.

Synergy’nin ana kasası içinde yer alan ultra kompakt pikap katı, NAGRA tarafından Synergy için özel olarak geliştirilmiştir. Pikap katı, harici bir Nagra güç ünitesi ile 12v’dir ve diğer güç kaynaklarından tam bir ayrılma sunar. Birinci sınıf elektronik bileşenler kullanan güçlendirici, yüksek kaliteli kapasitörler ve hassas MELF (Metal Elektrot Kurşunsuz Yüz) dirençleri ile birleştirilmiş ayrı ayrı seçilmiş ve eşleştirilmiş bipolar transistörler tarafından sağlanır.

 

MC giriş transformatörleri, şirketin bu hassas alandaki benzersiz deneyiminden yararlanarak Nagra tarafından şirket içinde tasarlanır, üretilir ve sarılır. Pikap koluna Crystal Cable ile bağlanarak hassas sinyale istenmeyen parazitleri büyük ölçüde azaltır. NAGRA pikap katı fabrikada yapılandırılmış, kurulmuş ve çok beğenilen Ortofon MC Windfeld Ti kartuşuyla eşleştirilmiştir. Kullanıcının kartuş tipini ileri bir tarihte değiştirmek istemesi durumunda, yerleşik pikap katı direnç değerleri tamamen ayarlanabilir.

Synergy, ses kolunun içine yerleştirilmiş, pikap katı ve kartuşla birleştirilmiş Crystal Cable’dan birinci sınıf bir sinyal kablosuyla donatılmıştır. Minyatür formatta saf mono kristal gümüş iletkenler. Kıymetli metali en saf haliyle sunuş müzikal performansı bir üst seviyeye çıkarıyor.

Net ağırlık: 24.5 kg

Kutu ağırlığı: 29.5 kg

Genişlik 370.00 mm

Derinlik 350.00 mm

Yükseklik 178.00 mm