MODEL 20/12

Ünlü SME Model 20/2’nin daha büyük ve daha kütleli bir versiyonu. Dokuz, on ve on iki inçlik kolları kabul edeer, ancak özellikle heyecan verici Model 312S kola yönelik tasarlanmıştır. Bu 12 inçlik kol, açısal hata distorsiyonu açısından dokuz inçlik bir koldan yaklaşık %27 daha iyi bir performans sunar. Kol ve başlık, magnezyumdan basınçlı dökümdür ve alüminyumdan 27g daha hafiftir.

 

Muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en sert ve en hafif on iki inçlik kol. Sertlik ve hafiflik problemleri halledilince, minimum izleme hatası ve harmonik bozulmanın faydaları dinleme testlerinde açıkça ortaya çıktı. Bir pikap, harici titreşimleri almamalıdır. Bunlar, hoparlörlerden gelen hava ve yapısal titreşim, plak yivinden kaynaklanan modülasyon, kaçak elektrik alanları ve hareketli parçalardaki mekanik kusurlar dahil olmak üzere çok sayıda sebepten kaynaklanır.

Model 20/12’de, enstrüman kalitesinde makineleme ile temel fizik birleştirilmiştir. Bir cismin kütlesi ve sertliği ne kadar yüksek olursa, o kadar az esner ve titreşir; uygun sönümleme ile bir titreşimin süresi kısaltılabilir.

 

Model 20/12 yaklaşık 33,5 Kg ağırlığındadır, bu da boyutuna göre önemlidir, çünkü önemli olan yoğunluktur. Örneğin, oldukça geniş bir alana yayılmış aynı ağırlıktaki bir metal alüminyum folyo olacaktır! Alt şasi yalnızca 520 mm x 375 mm ölçülerindedir ancak 8,0 Kg ağırlığındadır. Kalınlığı, 16mm, düşük frekanslarda esnemeye karşı direnç gösterirken, yüksek frekanslı rezonans, verimli genişleme sönümlemesi ile zayıflatılır.

Series 312S kol  ile birlikte kullanım için tasarlandı

Sese katılan bir etki olmaması için, alt şasi, 40 adet ‘O’ halkaları şeklinde kalıplanmış 80 telli kauçuk üzerine asılır. Ustaca bir ankraj yöntemi, bunların anında çıkarılmasına veya değiştirilmesine izin verir.

Merkezi olarak yerleştirilmiş büyük bir sıvı damperi, alt şasi hareketini, plaka üzerinde ve dışında kayıtları tablaya yerleştirip çıkartırken hoş bir güvenlik duygusu verir, akustik sinyaller için de dirençli bir topraklama sunar.

Bu titreşim kontrolü, plak çaların tasarımında esastır ve sergilediği çarpıcı ton ve dinamik tarafsızlığın kaynağıdır.

6.5Kg plato. Yüzeyi, düz bir yüzeyden daha iyi arayüz oluşturduğu anlaşılan ince bir kaydırma ile işlenmiştir. Temel bir refleks kıskacı, plakta ciddi kayıt hataları mevcut olduğunda bile tabla ile maksimum temas sağlar. Alt şasi/kol montaj kartı arayüzü, uzatmalı olarak sönümlüdür ve gerektiğinde dokuz inçlik pikap kollarının montajına izin vermek için montaj kartı tersine çevrilebilir.

Döner tabla, 8 kutuplu Neodimyum mıknatıslara ve 3 entegre Hall etkisi sensörüne sahip 3 fazlı, fırçasız bir çıkış motoru tarafından çalıştırılır ve 2,5 kg ağırlığının yanı sıra ayarlanabilen üretan yuvaları üzerinde izole edilmiş olması nedeniyle neredeyse titreşimsizdir. Bu üretan yuvalar kaydırılarak doğru kayış konumlandırmaya yardımcı olurler.

Elektronik kontrol devresi, motor kontrolü için eniyileştirilmiş yüksek performanslı bir mikroişlemci kullanır. Kapalı döngü hız kontrolü, orantısal artı integral (PI) algoritması kullanılarak gerçekleştirilir. Hassas adım hızı ayarı, seçilen hızın +/- %0.01’lik artışlarına/azalmalarına izin verir. Hız aralıkları: 33.3, 45 & 78 rpm.

Mevcut şebeke voltajları 90-110V, 105-125V ve 220-240V 50/60 Hz’dir. Lütfen sipariş verirken belirtiniz.

Boyutlar: 520 x 375 x 173.5mm
Net ağırlık: 35.5kg
Kutu ağırlığı: 45.5kg