MODEL 20/3

Bu incelikle tasarlanmış hassas döner tabla, aynı titiz standarda göre üretilmiştir ve Model 20/12’ye özgü birçok tasarım özelliğini bünyesinde barındırır. Muazzam yapı, ana yüzeylerin genişlemeyle sönümlenmesi ve hareketli parçalardan kaynaklanan titreşim eksikliği, olağanüstü ayrıntı, çözünürlük ve renksiz performans sağlar.

Bir pikap, harici titreşim problemlerini ele almalıdır. Bunlar, hoparlörlerden gelen hava ve yapısal titreşim, plak kanalı modülasyonu, kaçak elektrik alanları ve hareketli parçalardaki mekanik kusurlar dahil olmak üzere çok sayıda etkenden kaynaklanır. Model 20/3’te, üstün alet kalitesinde işleme, temel fizik ile birleştirilmiştir. Bir cismin kütlesi ve sertliği ne kadar yüksek olursa, o kadar az esner ve titrer; uygun sönümleme ile de bir titreşimin süresi kısaltılabilir.

Model 20/3, yaklaşık 28,6 Kg ağırlığındadır; boyutuna göre önemli bir özellik, çünkü, önemli olan yoğunluktur. Örneğin, yeterince geniş bir alana yayılmış aynı ağırlıktaki bir metal sonuçta alüminyum folyo olabilir! Alt şasi yalnızca 440mm x 350mm ölçülerindedir ancak 11Kg ağırlığındadır. 16 mm kalınlığı, düşük frekanslarda esnemeye karşı direnç gösterirken, oluşabilecek yüksek frekanslı rezonanslar verimli genişleme sönümlemesi ile zayıflatılır.

Sese katılan bir etki olmaması için, alt şasi, 40 adet ‘O’ halkaları şeklinde kalıplanmış 80 telli kauçuk üzerine asılır. Ustaca bir ankraj yöntemi, bunların anında çıkarılmasına veya değiştirilmesine izin verir.

Merkezi olarak yerleştirilmiş büyük bir sıvı damperi, alt şasi hareketini, plaka üzerinde ve dışında kayıtları tablaya yerleştirip çıkartırken hoş bir güvenlik duygusu verir, akustik sinyaller için de dirençli bir topraklama sunar.

Bu titreşim kontrolü, plak çaların tasarımında esastır ve sergilediği çarpıcı ton ve dinamik tarafsızlığın kaynağıdır.

 6.5Kg plato. Yüzeyi, düz bir yüzeyden daha iyi arayüz oluşturduğu anlaşılan ince bir kaydırma ile işlenmiştir. Temel bir refleks kıskacı, plakta ciddi kayıt hataları mevcut olduğunda bile tabla ile maksimum temas sağlar. Alt şasi/kol montaj kartı arayüzü, uzatmalı olarak sönümlüdür ve gerektiğinde dokuz inçlik pikap kollarının montajına izin vermek için montaj kartı tersine çevrilebilir.

Döner tabla, 8 kutuplu Neodimyum mıknatıslara ve 3 entegre Hall etkisi sensörüne sahip 3 fazlı, fırçasız bir çıkış motoru tarafından çalıştırılır ve 2,5 kg ağırlığının yanı sıra ayarlanabilen üretan yuvaları üzerinde izole edilmiş olması nedeniyle neredeyse titreşimsizdir. Bu üretan yuvalar kaydırılarak doğru kayış konumlandırmaya yardımcı olurler.

Elektronik kontrol devresi, motor kontrolü için eniyileştirilmiş yüksek performanslı bir mikroişlemci kullanır. Kapalı döngü hız kontrolü, orantısal artı integral (PI) algoritması kullanılarak gerçekleştirilir. Hassas adım hızı ayarı, seçilen hızın +/- %0.01’lik artışlarına/azalmalarına izin verir. Hız aralıkları: 33.3, 45 & 78 rpm.

Mevcut şebeke voltajları 90-110V, 105-125V ve 220-240V 50/60 Hz’dir. Lütfen sipariş verirken belirtiniz.

Boyutlar: 440 x 350 x 172mm
Net ağırlık: 31kg 
Kutu ağırlığı: 45kg