MODEL 30/12

V-12 Kol Serisini tamamlamak için geliştirilen Model 30/12 hassas pikap, Model 30/2 hassas pikapın tüm özelliklere sahiptir. Farklı noktalar genellikle ölçek farklılıklarıdır. Alt şasinin kalınlığı %16 arttırılmış olan bu modelde de süspansiyon, yüzyirmi kauçuk şerit üzerinde 60 adet amaca yönelik kalıplanmış ‘O’ halkaları ile sağlıyor. Ana şasi de benzer şekilde kalınlaştırıldı, ancak burada artış %19 oranında oldu. Ufak farklar olarak gözüken bu noktalar akustik nöürlüğü sağlamak için gerekli sertlik artışını sağlamaktalar.  

Ünlü Model 30/2’nin daha büyük versiyonu, dokuz, on ve on iki inç kollar ile kullanılabilir, ancak özellikle heyecan verici V-12 Serisi kola yönelik tasarlanmıştır. V-12’nin açısal hata distorsiyonu dokuz inçlik bir koldan %27 daha iyi performans sunuyor. Kusursuz yapı ve bitim, SME’nin mühendislik mükemmelliği ve tavizsiz kalite kontrolünden kaynaklanmaktadır.

KROM KAPLAMA SEÇENEĞİ

Model 30 için özel bir krom kaplama seçeneği mevcuttur.

ALTIN ​​KAPLAMA SEÇENEĞİ

Model 30 için özel bir altın kaplama seçeneği mevcuttur.

SME, 1959’dan beri (60 yıl) pikap kolları üretmektedir ve kazanılan tüm tasarım ve mühendislik deneyimi, Model 30/2’ye uygulanmıştır. Model 30/2, birçok kişi tarafından “dünyanın en iyi pikap kolu” olarak kabul edilen SME Series V’i tamamlamak için oluşturulmuş mükemmel bir pikaptır. Birden fazla kol kullanılacak ise, kol montaj kaidesinin dübelleri kolların hızlı bir şekilde değiştirilebilmesi için konum doğruluğu sağlar.

Sese katılan bir etki olmaması için, alt şasi, 60 adet ‘O’ halkaları şeklinde kalıplanmış 120 telli kauçuk üzerine asılır. Ustaca bir ankraj yöntemi, bunların anında çıkarılmasına veya değiştirilmesine izin verir.

Alt-şasi hareketi, destekleyici kolonların her birinde bir tane olmak üzere dört akışkan sönümleyici tarafından kontrol edilir. Bunlar, aşmayı ortadan kaldırır ve neredeyse sıfır Q kurtarım sağlar. Akustik geri beslemeyi önlemek için gerekli izolasyon, istenmeyen enerjiyi ‘toprağa’ yönlendiren sönümleme sıvısı ile elde edilmektedir. Bu işlev, trim ayarları ile değişik koşullara göre ayarlanabilmektedir.

330 mm çap, 7,5 kg. Satıh, düz yüzeyden daha iyi bir arayüz oluşturan ince bir kaydırma ile işlenmiştir. Dayanıklı bir refleks mandal sayesinde plakta ciddi aşınma olsa bile plağın tabla ile teması korunur. Alt şasi/kol montaj kartı arayüzü tüm yüzü boyunca sönümlenmiştir ve ters çevrildiğinde dokuz inçlik pikap kollarının montajına olanak sağlar.

Döner tabla, 8 kutuplu Neodimyum mıknatıslara ve 3 entegre Hall etkisi sensörüne sahip 3 fazlı, fırçasız bir çıkış motoru tarafından çalıştırılır ve 2,5 kg ağırlığının yanı sıra ayarlanabilen üretan yuvaları üzerinde izole edilmiş olması nedeniyle neredeyse titreşimsizdir. Bu üretan yuvalar kaydırılarak doğru kayış konumlandırmaya yardımcı olurler.

Elektronik kontrol devresi, motor kontrolü için eniyileştirilmiş yüksek performanslı bir mikroişlemci kullanır. Kapalı döngü hız kontrolü, orantısal artı integral (PI) algoritması kullanılarak gerçekleştirilir. Hassas adım hızı ayarı, seçilen hızın +/- %0.01’lik artışlarına/azalmalarına izin verir. Hız aralıkları: 33.3, 45 & 78 rpm.

Mevcut şebeke voltajları 90-110V, 105-125V ve 220-240V 50/60 Hz’dir. Lütfen sipariş verirken belirtiniz.

Boyutlar: 530 x 400 x 232 mm
Net ağırlık: 53.5 kg
Kutu ağırlığı: 79.5 kg