ENGLISH

Lumin

LUMIN Network Streamer

Lumin kısaca, mükemmel çalışıyor, mükemmel ses veriyor ve mükemmel görünüyor.

D1 modelinin yenilenmiş, voltaj adaptörü aynı şase içerisine alınmış modeli D2 ve 2x60W D-klas entegre amfisiyle tüm Lumin özelliklerini bir arada sunan M1, dinletide. M1’i USB girişine adaptörle bağlanabilecek analog bir kaynak (ör; TV) ve iki hoparlör ile komple müzik merkezi olarak kullanmak mümkün.

Sesle ilgili bir cihazın herşeyden önce ‘çalışır’ olması gerek. Konu, ağ üzerinden ses elde etmeye geldiğinde pek çok network çalarda çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliyor. ­­Kimileri fasılasız çalmayı desteklemiyor kimileri DSD dosyaları çalamıyor kimileri de albüm kapakları ortalamadan büyük olan dosyaları çalamıyor vb. İnternet ortamında değişik forumlarda kısa bir tur, kullanıcıların ağdan müzik dinlerken ne gibi zorluklarla karşılaştıkları hakkında bir fikir verecektir.

Lumin pek çok network çalıcının aksine bu genel zorlukları aşmış bir ürün. Fasılasız DSD, fasılasız 24 bit / 192kHz, yüksek çözünürlük….. hepsi tamam. Ayrıca Lumin, bugüne dek üretilen en iyi DLNA network çalarlardan biri ve en hızlı iOS/Android arayüze sahip. Ve arayüzü, mevcut online müzik sunucuların hemen hepsini destekliyor (Tidal, Qobuz, Spotify). Tune-in üzerinden tüm yerel ve dünya radyolarına ulaşabilir, airplay özelliği ile iOS cihazınızdan kablosuz müzik gönderebilirsiniz.