Magico’nun amiral gemisi M9, emsalsiz bir ürün olmanın yanı sıra mühendislik açısından bir güç gösterisiydi.

M9’un geliştirilmesinde elde edilen damıtılmış bilgi ve teknolojik ilerlemeler, bu muazzam çabaların meyvelerini toplayan yeni S3’e uygulandı.

Yeni ve son teknoloji Ar-Ge yetenekleriyle, her parametrede duyulabilir iyileştirmeler elde etmek için S3 Mk II hoparlörü yeniden tasarlamak üzere yola çıkıldı. Yeni kasa, yeni sürücüler ve yeni bağlantı sistemi ile S3, ilk tasarım kapsamından çok daha fazlasını başarıyor.

Yeni S3’te kullanılan teknolojiler ve yapım teknikleri ile beklentileri aşan bir ses saflığı ve ölçülü performans elde edilmiş. Yeni Magico S3, kendi sınıfında, performansın sınırlarını zorluyor.

KABİN TEKNOLOJİSİ

Yeni S3 hem rafine hem de güçlendirilmiş bir görünüme sahip. Kalınlıkları 1.25 ile 2.5mm arasında değişen dört ayrı haddelenmiş alüminyum panelden bir araya getirilen yeni tasarım ile S3’ün kasası, en hafif tabirle iddialı.

Ön bölme de dahil olmak üzere her bir panel, kenarsız bir görünüme sahip olacak şekilde dikkatlice işlenmiş. Büyük, işlenmiş ve kavisli üst plaka, kasa kırınımını en aza indirmek ve dikey duran dalgaları kırmak için yukarı doğru eğime sahip. 3 noktalı payanda sistemi ve yeni tasarım ayaklar ile daha kalın ve daha sağlam yapılı taban plakası, hoparlörün ağırlık merkezini düşürüyor ve genel stabiliteyi arttırarak daha düşük bir gürültü ve daha yüksek dinamikler sağlıyor.

Magico’nun yeni 3D lazer interferometrik sistemi, S3’ün kasa panellerinin her bir yüzünü 1000 noktaya kadar ölçmeyi ve tüm kasanın toplam rezonans SPL’ini hesaplamayı mümkün kılıyor. Bu son derece doğru analiz sayesinde hoparlör ünitelerinin akustik çıktısıyla ilişkili olarak kasa rezonans katkısını karşılaştırmaya ve bitmiş haliyle S3’ün genel ses performansını optimize etmek için dahili destek ve sönümleme tekniklerini stratejik olarak uygulamaya olanak tanıyor. Yeni S3 kasası, önceki kasadan %30 daha sessiz!

AKUSTİK TASARIM

Klippel Yakın Alan Tarayıcısı (NFS), havada asılı duran bir hoparlör kasası etrafında dönen tek bir mikrofon kullanır.

Mikrofon önce ortamı analiz eder ve ardından yankısız bir odaya ihtiyaç duymadan minimum sürede tam otomatik 3D akustik ölçümler alır (eksen üzerinde ve dışında).

Daha sonra, ilk oda ölçüleri denklemden çıkarılarak 360 dereceli küre ölçüm noktaları hesaplanır. Klippel Near-Field-Scanner, Magico’ya benzeri görülmemiş, son derece doğru veriler sağlamakta ve standart bir dinleme odası ortamındaki oda içi yansımaları ve her bir hoparlörün tepkisini tahmin etmeye olanak tanımaktadır.

Yeni S3, ölçüm teknolojisindeki bu tavizsiz yatırımdan büyük ölçüde faydalanmış. Sonuç: benzersiz ses performansı ve net teknik üstünlüğe sahip bir hoparlör.

SÜRÜCÜ TEKNOLOJİSİ

 Üç yıllık mühendislik araştırması, gelişmiş mekanik ve akustik parametreler elde etmeye yarayan yeni nesil hoparlör şasi tasarımları ortaya koymuş.

S3’ün orta kademe ve bas sürücüleri için yeni kasa profilleri geliştirilmiş; bu profiller, rezonans tavırlarını azaltırken aynı zamanda hava akışını en üst düzeye çıkararak her türlü akustik karışımı en aza indirmek için ideal sağlamlık ve sönümleme özellikleri sağlamış.

S3’ün tasarımının hiçbir yönü şansa bırakılmamış. Magico’nun, Ar-Ge kaynaklarını en iyi akustik performans için kullanmaya adanmışlığı gerçekten, rakipsiz.

TİZ ÜNİTESİNDE ÖNE ÇIKANLAR

M9 tiz ünitesinin platformunun ana unsurlarını kullanan yeni tasarlanmış S3 tiz ünitesi, Magico’nun çok övülen, elmas kaplı 28mm berilyum diyaframına sahip. Son teknoloji Finite Elemente Analizi modelleme araçları ile oluşturulan, optimize edilmiş bu geometrisiyle, S3’ün üst frekanslarını mükemmelliğe bir adım daha yaklaştırıyor.

Bu tiz ünite, özgül ağırlığı yüksek olan elmas gibi bir malzemeyi ekstra bir ağırlık kazandırmadan, Berilyum’un fiziksel güç özellikleri ile birleştirerek teorik ideale yaklaşmış. Bu uygulanan teknoloji, Magico’nun kubbe çapını 26 mm’den 28 mm’ye çıkararak, performansın birçok yönünü iyileştirmesine ve daha da fazla güç kullanımı ve yok denecek kadar düşük bozulmaya izin vermesine olanak sağlamış.

Neodimyum tabanlı motor sistemi, akustik olarak geliştirilmiş yeni arka bölme ve hoparlör kasasının kavisiyle uyumlu özelleştirilmiş şekliyle yeni S3 tiz ünitesi, bir yüksek frekans sürücüsünden bugün için mümkün olan en düşük bozulma ölçümlerini elde ediyor. Bu özelliklerle eşleşen daha fazla güç kaldırma özelliği, S3’ün tiz ünitesini bir teknik ve ses harikası konumuna taşıyor.

ORTA SES SÜRÜCÜSÜNDE ÖNE ÇIKANLAR

S3’teki 130mm’lik saf orta ses sürücüsü, formunu veren petek şeklindeki alüminyum çekirdeğin iç ve dış katmanlarının grafen ve karbon fiber ile kaplanmasından oluşan gelişmiş bir koniye sahip. Bu tasarım daha geniş dağıtım özelliği yanında orta seslerde  daha fazla şeffaflık sağlıyor.

Bu gelişmiş koniyi destekleyen özel sepet düzeneği ve yeni köpük çerçeve, ideal koni/çevre entegrasyonu ve daha hızlı yerleşme süresi kazanmaya, etkileyici derecede düşük distorsiyon seviyeleri yakalamaya yardım ediyor.

Tamamen yeni, neodimyum tabanlı sarkık motor sistemi süper stabilize bir manyetik alan oluştururken girdap akımlarını azaltma ve verimliliği arttırma görevi de bakır bir kutup başlığı ile sağlanıyor. Orta kademe sürücü teknolojisindeki bu geliştirmeler hem frekans hem de zaman alanı ölçümlerine yeni bir mihenk taşı oluşturuyor.

BAS SÜRÜCÜSÜNDE ÖNE ÇIKANLAR

Finite Elemente Analizi (FEA), Magico mühendislerine akustik, mekanik, elektromanyetik ve termal özellikleri değerlendirmek için tek bir platform sunuyor.

Bu hassas test, frekans ve zaman alanlarındaki bozulmaları en aza indirmeye yardımcı olmakta. S3’ün bas sürücüsü de bu gelişmiş araştırmadan büyük ölçüde yararlanmış.

S3’teki 230mm bas sürücüsü, Magico’nun Graphene Nano-Tec konisinin geliştirilmiş bir versiyonu.

Altıgen bir karbon kafesi olan grafen, yüksek karbonlu çeliğin 50 katı gerilme direncine sahip. Yeni koni, mümkün olan en yüksek sertlik-ağırlık oranını, ideal sönümleme özelliklerini ve son derece düşük distorsiyonu elde etmek için, petek alüminyumun iç ve dış katmanlarda CF Grafen ile sıkıştırılmasıyla oluşturulmuş.

Yeni bas ünitesi, 127mm’lik saf Titanyum ses bobini ve 1.27cm doğrusal gezinimli devasa bakır kapak dahil olmak üzere büyük boyutlu bileşenler içeriyor. Süper stabilize manyetik alan, S3’ün alt basları mükemmel şekilde üretmesini sağlarken (1 metrede ölçülen 112dB @ 50Hz) çok düşük distorsiyonu ve 0,25m’nin altındaki endüktansı da koruyor.

Yeni Magico S3: Sektördeki en gelişmiş araştırma ve geliştirme tekniklerine tavizsiz bağlılıkla elde edilmiş teknik üstünlük. Sonuç, bu fiyat noktasında mümkün olduğu düşünülenden daha fazla dinleme keyfi ortaya koyacak bir ses şaheseri.

ÖZELLİKLER

Sürücüler:

1 28mm MB5FP saf Berilyum, Elmas kaplı tiz ünitesi

1 130mm 8. Nesil orta ses hoparlörü

2 230mm 8. Nesil bas hoparlörü

Hassasiyet: 88dB

Empedans: 4 Ohm

Frekans Tepkisi: 24 Hz – 50 KHz

Önerilen Güç: 50 – 750 Watt

Boyutlar : 112 cm Y x 43cm D x 30cm G (43cm baza çıkıntısı)

Ağırlık: 100 kg

Üretim Tarihi: Q1 2023