Atlantic City’de Boardwalk Hall’daki en düşük borulu org notasını veya Jurassic Park filmindeki bir dinozorun sarsıcı adımlarını dinlerken TITAN 15, düşük frekanslı sesleri gerçekçi bir güç ve enerjiyle yeniden üretmek için tasarlanmıştır.

Güçlendirilmiş subwoofer tasarımında yeni bir kriter belirleyen TITAN 15, büyük, sızdırmaz bir alüminyum muhafaza ile sofistike bir kontrol merkezi, çift karşıtlı kuvveti iptal eden sürücü düzenlemesine sahiptir.

Bu üstün subwoofer tasarımı, insan işitmesinin bant genişliğinin (>20Hz) ötesine, infrasonik seviyelere uzanır ve benzersiz düşük bas performansı ile her odanın boyutsal ses alanını genişletir.

QSUB15 driver (left) and the new TITAN 15 driver (right).

TITAN 15’te yeni geliştirilen 15 inçlik sürücü, 20Hz’de (>%1 THD) müzikle ilgili bozulmaları en aza indirirken maksimum çıkış seviyeleri (136 dB) sağlamak için eniyileştirilmiştir.

Sürücünün mekanik, elektromanyetik ve termal davranışı, son derece yüksek düzeyde performans sağlamak için ödün vermeden eniyileştirilmiştir.

İnanılmaz derecede sert alüminyum koni, eniyileştirilmiş bir sertlik-ağırlık oranı ile oluşturulmuştur ve her yönde 1,6 inç doğrusal hareketi kolaylaştıran özel aletli 10 inçlik çift aşamalı örümceğe bağlı 4 inçlik yüksek sıcaklıklı bir ses bobini içerir.

Her sürücü, 3200 watt’lık sürekli gücü kaldırabilen ve endüktansı stabilize etmek ve bozulmayı en aza indirmek için birden fazla alüminyum kısa devre halkalı süper stabilize bir manyetik alana sahip devasa bir motor sistemine sahiptir.

TITAN 15’in kasa tasarımı, QSUB platformunu takip eder ve gelişmiş sönümleme malzemeleri ile birlikte yenilikçi iç destek kullanır.

 

Kalın alüminyum sızdırmaz kasa, kasa rijitliği, stabilitesi ve minimum akustik katkı söz konusu olduğunda Magico’nun engelsiz yaklaşımını karşılamak için hem simülasyon hem de fiziksel testlerde dikkatle tasarlanmış ve değerlendirilmiştir.

 

İkili karşıt, kuvveti iptal eden tasarım, kasa içindeki hareket gücünü önemli ölçüde azaltır. Tasarım sürecinde yapısal elemanları eniyileştirmek ve Magico mühendisliği tarafından tanımlanan tüm akustik standartları karşılamak için FEA yazılımı kullanılır.

 

TITAN 15, Magico tarafından tasarlanan ve kullanıcının TITAN 15 subwoofer’ı ana Sağ/Sol hoparlörler ve dinleme odası ile hassas bir şekilde kalibre etmesini ve eşleştirmesini sağlayan son teknoloji bir elektronik geçiş ve DSP kontrol merkezi tarafından yönetilen iki güçlü 3200 watt D Sınıfı amplifikatör içerir. Sistem entegrasyonu ve çalışması, çoklu girişler, 3 ön ayar, otomatik sinyal algılama, otomatik kapanma, kırpma sensörü ve termal koruma ile geliştirilmiştir.

TITAN 15, bir stereo veya surround ses sisteminde ana Sağ/Sol hoparlörlerin düşük bas çıkışını doğrusallaştırmak için tasarlanmıştır. Uygun oda yerleşimi ve kalibrasyonu ile TITAN 15, ana hoparlörlerin hızına ve bütünlüğüne uyum sağlayacak ve dinleme odasını sansasyonel bir ağırlıkla basınçlandıracaktır.

Teknik Özellikler

Sürücüler: 2 x 15” TITAN bas ünite

Frekans cevabı: 10 Hz –150 Hz

Güçlendirici:  6,500W on 230v.

Giriş empedansı: 45 K ohm

Boyutlar: 65cm x 76cm x 65cm GxYxD

Ağırlık: 177 kg