75. Yıl Dönümü Elmas Serisi Model 12

Model 12’nin Elmas Yıl Dönümü Serisi hassas mühendislik, geleneksel ustalık ve ses mükemmeliyetinin en iyi örneklerinin bir sunumudur.

Diamond Anniversary, 1946’daki kuruluşundan bu yana benzersiz bir üst düzey ses şirketi olma yolunda birçok büyük başarıya imza atmış ve atmakta olan SME’nin uzun tarihinde önemli bir kilometre taşıdır. Firmanın şanlı geçmişi ve heyecan verici geleceğini kutlamak için bu özel Diamond Anniversary pikap, pekçok ödül kazanmış Synergy modelinden geliştirildi.

Diamond Serisi Model 12, kesin hassasiyeti, keskin çizgileri ve yaratıcı kozmetik profili ortaya çıkarmak için makinede tamamlandı. El yapımı ince detay, SME’nin ünlü el işi imalat becerisinin bir ifadesi. Bu ses mühendisliği şaheserini siyah krom kontrast vurgular ve tamamlar. Synergy modelinin benzersiz stilini paylaşan Model 12 pikap, üzerinde, çok beğenilen SME 309 kol ve standart olarak Crystal Cable kablolama barındırır.

  • Doğal, Açık ve Dinamik Ses
  • Yüksek Kütle ve Küçük Ayak İzi
  • Yakın Toleranslı Hassas Rulman
  • İzole Süspansiyon
  • Hassas Magnezyum Tonearm
  • Kristal Kablo Ses Telleri ve Dahili Kablolama
  • Ödül almış Sinerji modeline dayalı tasarım

Ses efsanesi Alastair Robertson-Aikman tarafından 1946’da kurulan SME, son derece saygın ve ikonik İngiliz markası konumunu 75 yıldan bu yana devam ettiriyor

Elektronik kontrol ünitesi, motor kontrolü için eniyilenmiş yüksek performanslı bir mikroişlemci kullanır. Kapalı döngü hız kontrolü, orantısal artı integral (PI) algoritması kullanılarak gerçekleştirilir. Hız aralıkları 33.3, 45 ve 78 dd’dır. Seçilen hız, hassas iz ayarı ile +/- %0.01’lik seviyede arttırılıp azaltılabilir.

Elektronik kontrol devresi ve güç kaynağı ünitesi, CNC ile işlenmiş harici bir tek parça kasaya yerleştirilmiştir. Tam izolasyon ve tam destek sunan bu yeni tasarım ile  elektronikler için mükemmel ortam oluşturulmuştur. Hız seçim kontrolleri, LED göstergeler ile ön panele monte edilmiştir.

Model 309 kol ile kullanılacak şekilde üretilmiştir

Model 12A’nın fono çıkışlarından kartuşa kadar Crystal Cable’ın üst model sinyal kablosu bulunmakta. Minyatür formatta saf mono kristal gümüş iletkenler. Kıymetli metali en saf haliyle kullanmak müzikal performansı bir üst seviyeye çıkarıyor.

Net ağırlık: 25.9 kg

Kutu ağırlığı: 31 kg 

Genişlik 370.00 mm

Derinlik 350.00 mm

Yükseklik 178.00 mm