Model 15, kartuşun vinil diskten dijital veya analog kayıtlı malzemenin son zerresini almasına ve mükemmelliğe yaklaşmasına izin veren “kurtarma araçlarında son nokta” olarak tanımlanabilir. İlhamını üstün Model 10 hassas pikaptan alan Model 15, birçok meraklımız tarafından tercih edilen daha kompakt ayak izini korurken Model 20/3 ve 30/2 döner tablamızın mükemmelliğini taklit etmeye çalışır.

Model 15, tüm SME ürünlerinden beklenen kullanım kolaylığı ile aynı ayrıntılara dikkat edilerek tasarlanmıştır. Rahat stiliyle birlikte üstün performansı, onu ses sisteminize gelecek yıllar boyunca hayrete düşürecek ve hayran bırakacak göz alıcı bir ek yapar.

Ana mil, yüksek kromlu takım çeliğinden işlenmiş 19 mm’dir, taşlanmıştır, süper cilalanmıştır ve plakayı desteklemek için gereken cömert oranlarda ayrı ayrı takılmış sinterlenmiş bronz yataklarla sızdırmaz bir muhafaza içinde desteklenmiştir.

 

“There is no doubt that the Model 15 is very much an SME turntable. The Model 15 has very little character of its own, which means that it can reveal an awful lot about the records it spins. Build quality is in another league to the vast majority of turntables because so few manufacturers have the engineering facilities that a company which provides precision engineering to the aerospace and medical industries can offer” – Jason Kennedy

Read More

Model 309 kolile birlikte kullanım için tasarlanmıştır

Model 15 alt şasisi, 30 amaçlı kalıplanmış ‘O’ halkaları üzerinde asılıdır ve tabla ile birlikte 11,0 kg’dan daha ağırdır, böylece renklenme özgürlüğünü korumak için gereken yüksek yoğunluklu yapının tüm gereksinimlerini karşılar.

Alt şasi hareketini kontrol eden merkezi bir sıvı sönümleyici tarafından kontrol edilir, akustik sinyaller için dirençli bir zemin yolu sunar, aşmayı ortadan kaldırır ve neredeyse sıfır “Q” geri kazanımı sağlar.

Alüminyum alaşımdan işlenmiştir ve 4,6 kg’dan daha ağırdır. Uzatmalı olarak sönümlenmiştir, üst yüzeyi ince bir kaydırma ile baklava biçiminde döndürülmüştür. Bu bitirme yöntemi, sayısız küçük elyafı plağın alt kısmıyla temas ettirerek onu tabağa sıkıca bağlar. Önemli bir refleks kıskacı, kayda değer bir kayıt çarpıtma mevcut olduğunda bile mümkün olan en büyük plaka temasını sağlar.

Döner tabla, 8 kutuplu Neodimyum mıknatıslara ve 3 entegre Hall etkisi sensörüne sahip 3 fazlı, fırçasız bir çıkış motoru tarafından çalıştırılır ve 2,5 kg ağırlığının yanı sıra ayarlanabilen üretan yuvaları üzerinde izole edilmiş olması nedeniyle neredeyse titreşimsizdir, bu üretan yuvalar doğru kayış konumlandırma için ayarlanabilirler. 

Elektronik kontrolör, motor kontrolü için optimize edilmiş yüksek performanslı bir mikroişlemci kullanır. Kapalı döngü hız kontrolü, orantısal artı integral (PI) algoritması kullanılarak gerçekleştirilir. Hassas adım hızı ayarı, seçilen hızın +/- %0.01’lik artışlarına/azalmalarına izin verir. Hız aralıkları: 33.3, 45 & 78 rpm.

Mevcut şebeke voltajları 90-110V, 105-125V ve 220-240V 50/60 Hz’dir. Lütfen sipariş verirken belirtiniz.

Boyutlar: 428 x 378 x 176mm
Net ağırlık: 18.5 kg 
Kutu ağırlığı: 24.2 kg