Razan motoryat projesini 2017 Temmuz ayında tamamlayıp teslim ettik!

Bağımsız ses ve görüntü sistemlerinden oluşan motoryat eğlence sistemi tek bir merkezde toplandı, kabin ve salonlarda sadece bluray ve televizyon bulunuyor.

Kablolu ve kablosuz network altyapısı üzerinden motoryatın genelinde kesintisiz network ulaşımı mevcut. Kesintisiz internet ulaşımı VSAT antenler yanında üzerinde wi-fi sinyal yakalayıcı ve 4 adet GSM kart girişi bulunan modem/router tarafından sağlanıyor. Mürettebat, tekne sahibi ve misafirler için oluşturulan bağımsız kablosuz ağların internet ulaşımı ve bant genişlikleri merkezi firewall üzerinden kolaylıkla ayarlanabiliyor.

Tüm mekanlardan airplay aracılığı ile ses ve görüntü aktarımı mümkün. Uzaktan kumanda olarak her mekanın kendi Mini iPad’i kullanılıyor.

Bluray oynatıcılar çok bölgeli, dünyanın neresinden satın alınmış olursa olsun tüm CD, DVD ve Bluray diskleri oynatmak veya çalmak mümkün. Ayrıca USB kartuş veya hard diskinizdeki müzikleri bluray oynatıcının USB girişine takarak iPad üzerinden kontrol ederek dinlemeniz de mümkün.

Underwater firmasından temin edilen su altı aydınlatma sistemi ile iç ve dış tüm aydınlatmalar Crestron otomasyon sistemi üzerinden kabinlerdeki tuş takımları ya da yine iPad’ler üzerinden kontrol ediliyor.

Son aldığımız habere göre Razan, Monaco yat fuarında hem motoryat hem aydınlatma tasarımı için ödüller kazandı!